Верховна Рада підтримала закон про столицю за «проєктом Ткаченка»

Фото: Ганна Бондар Об этом сообщает novosti-n.in.ua со ссылкой на СМИ.Верховна Рада прийняла за основу у першому читанні законопроєкт про столицю під номером 2143-3, над розробкою якого працювали, зокрема, народні депутати від «Слуги Народу» Ганна Бондар, Дмитро Гурін та Олександр Траченко.

Законопроєкт підтримали 244 народні обранці.

«Це означає, що розпочинається робота з обговорення та внесення пропозицій! Великий початок! Вітаю всіх нас на шляху до європейського міста!», – прокоментувала прийняття законопроєкту депутатка Ганна Бондар.

Першого жовтня Комітет Верховної Ради з місцевого самоврядування запропонував парламенту підтримати проєкт закону про столицю (2143-3) від групи депутатів «Слуга народу» на чолі з Олександром Ткаченком.

Три інші проєкти комітет рекомендував відхилити. Це 2143 від групи «Слуги народу» на чолі з Андрієм Клочком, 2143-1 від «Євросолідарності» на чолі з Сергієм Алексєєвим і 2143-2 від фракції «Голос» на чолі з Андрієм Осадчуком.

Як пояснюють автори законопроєкту, прийняттям нового закону вони планують виправити існуючий незадовільний стан організації органів державної влади та місцевого самоврядування в Києві через запровадження «більш ефективного правового механізму поділу влади в столиці України».

Законопроєкт передбачає, що міський голова буде очолювати виконавчу гілку міської влади, зокрема Київський магістрат – виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації – здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України. Докладніше про проєкт – в окремому матеріалі «Хмарочоса».

Нагадаємо, гендиректор холдингу 1+1 Media Олександр Ткаченко заявляв, що розглядає можливість обійняти посаду голови КМДА.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://hmarochos.kiev.ua/2019/10/03/verhovna-rada-pidtrymala-zakon-pro-stolytsyu-za-proyektom-tkachenka/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя