Чверть об’єктів топоніміки у Кропивницькому декомунізовували на честь загиблих військових і майданівців

Чверть об’єктів топоніміки у Кропивницькому декомунізовували на честь загиблих військових і майданівців

КРОПИВНИЦЬКИЙ. 24 травня. УНН-Центр. У Кропивницькому у межах процесів декомунізації було перейменовано 138 об’єктів топоніміки. Чверті об’єктів у якості назв було обрано імена полеглих учасників АТО. Про це кореспонденту УНН-Центр на інформаційний запит повідомили у міській раді Кропивницького.

На честь загиблих учасників антитерористичної операції перейменовано 31 об’єкт, що становить 22% від загальної кількості декомунізованих об’єктів. На честь загиблих військових з Кропивницького у місті називали вулиці і провулки. Іменами спецпризначенців в обласному центрі відтепер називаються в колишньому сквер імені Чекістів (зараз імені Анатолія Бузуляка) і сквер “60 років ВЛКСМ” (зараз сквер імені Олександра Кондакова).

Назви ще двох декомунізованих об’єктів пов’язані з подіями Майдану 2014 року. На честь загиблого майданівця Віктора Чміленка у Кропивницькому було перейменовано одну з центральних вулиць — вулицю Дзержинського. Назву пов’язану з подіями Революції Гідності обрали і для центральної площі, яка з 2014 року називається площею Героїв Майдану.

У відповіді на інформзапит, також повідомили, що у місті залишається демонтувати чотири пам’ятники та пам’ятні знаки, елементи комуністичної символіки на будівлях установ та організацій. Про які конкректно об’єкти топоніміки йдеться у відповіді на інформзапит не зазначається. Однак серед недомонтованих пам’ятників у Кропивницькому наразі залишаються пам’ятник “Комсомольським поколінням Кіровоградщини” та знак на честь 100-річчя з дня народження Володимира Леніна.

Джерело статті: “http://region.unn.ua/uk/news/119933-chvert-obyektiv-toponimiki-u-kropivnitskomu-dekomunizovuvali-na-chest-zagiblikh-viyskovikh-i-maydanivtsiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя